Dowód na bliźniacze urodzenie – kontynuacja

Do pomocy został wezwany Sir Archibald Mclndoe, słynny ze swego doświadczenia w chirurgii plastycznej z czasów wojny, kiedy udzielał pomocy poparzonym pilotom i innym ciężko okaleczonym. Jeśli Eryk i Wiktor byli rzeczywiście dwojaczkami identycznymi, przeszczepy skórne powinny się u nich nawzajem przyjmować i z tego samego względu powinny być odrzucane przez Piotra. Przeszczepy między dwoma osobnikami przyjmują się wyłącznie wtedy, jeśli są oni dwojaczkami identycznymi. Jak się okazało, przeszczepy pomiędzy Erykiem i Wiktorem przyjęły się, nie przyjęły się między Piotrem a Wiktorem, a więc identycznymi bliźniakami byli Eryk i Wiktor. Pod naciskiem tak silnych, działających wbrew jej uczuciom, dowodów przybrana matka Eryka zrezygnowała z niego i wzięła do siebie swego własnego syna, Piotra.

Pomyłka polegająca na zamianie dzieci musi się od czasu do czasu Zdarzać w szpitalach, ale wychodzi na jaw tylko wobec szczególnie rzadkich okoliczności, tak jak na przykład u tych trzech chłopców szwajcarskich. Reszta jest milczeniem.

Dlaczego w ogóle dwojaczki? Komplikują przecież ciążę, umierają częściej niż pojedyncze dzieci, są częściej powodem śmierci matek. Z drugiej strony dlaczego nie rodzi się ich więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *